Toplu Sms
Marka Tescil
Web Tasarım
info@akdenizmedya.com   ·   0(532) 527 32 33
MARKA TESCİL
MARKA TESCİL

AKDENIZMEDYA MARKA PATENT VE LOGO PATENT TÜM MASRAFLAR DAHIL 1250 TL . AYRINTILAR İÇİN YAZIMIZI OKUYABİLİRSİNİZ.


Akdenizmedya Marka Tescil departmanlığına  hoşgeldiniz… Öncelikle Marka Tescil Yaptırmak size ne gibi avantajlar sağlar ve neden önemlidir onu açıklıyalım;

Marka Tescil ; Piyasada Marka Patent- R tescil belgesi gibi isimlerlede anılabiliyor.Firmanızı kurarken eminimki sizlerde günlerce isim araştırıyorsunuzdur ancak bulduğunuz isim bir başkasına aitse yada siz yıllardır sizin oldugunu sandıgınız markanızı biri birgün benim diye kapınızı çaldığında işte marka tescil belgesine ihtiyaç duyarsınız.Marka tescil belgesiyle 10 yıllık süreyle markanızı tescil ettirmiş olursunuz .Firmanıza isim bulmadan önce mutlaka Akdenizmedya Marka tescil departmanlığına başvuru yapıp isminizi önceden bir başkası tarafından tescil edilip edilmeyecegini öğrenmeniz gerekmektedir.

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır ? 

Marka tescil belgesi alırken öncelikle markanızın araştırılması yapılır,Akdenizmedya direk birebir marka patent kurulu avukatlarıyla çalışır,markanın tescil edilebilme riskini size döküman halinde sunar ,daha sonra risk oranı müşteriye anlatılır ,müşteri risk oranını göze aldığını beyan ederse ,marka tescil başvurusu yapılır. Marka tescil başvurusu başvurusu yaparken firmanızın logosunuda ücretsiz olarak tescil ettirebilirsiniz,bunun için başvuru esnasında firma logosunu akdenizmedya Marka Tescil departmanlığına ulaştırmanız gerekir. Marka tescil başvuru ücretinizi yatırdıktan sonra markanız 11 aylık bir inceleme sürecine alınır ,eğer markanıza herhangi bir itiraz olmaz ise markanız tescil edilir,daha sonra marka belgenizi almanız gerekmektedir.Marka belgenizi alırkende ücretini yatırıp alabilirsiniz .

En çok Sorulan sorular ?

Marka Tescil belgesini %100 alabilir miyim ?

Marka tescil belgesini %100 de 100 alırsınız diye beyanda bulunan tüm marka patent firmaları koca bir yalan söyler,çünkü hiçbir marka yüzde yüz çıkmaz.Bunun nedeni gelebilecek itirazları önceden kestirmek mümkün değildir.Sadece Akdenizmedya Marka Tescil departmanlığı tarafından markanızı sorgulattırdıgınız zaman %100 de %100 risk oranını öğrenebilirsiniz

Marka Başvuru ücretinin içine marka tescil belge ücreti dahil değil midir ?

Marka tescil başvuru ücreti ayrıdır marka tescil belge ücreti ayrıdır.Marka tescil başvuru parasını verdikten sonra markanız 11 aylık inceleme sürecinden başarılı bir şekilde geçerse Patent kuruluna belge ücretini yatırırsınız ve 10 sene bir başka ücret yatırmanıza gerek kalmaz çünkü markanız 10 senelik tescil edilmiştir.

Marka Tescil Belgesi Ücretleri Ne kadardır ?

Marka tescil belgesi alım ücreti sabit değildir,işlemlerin ile vakalet verdiğiniz firma kendine göre ücretlendirme yapabilir ancak bir marka tescil belgesi alımı tek sınıf olarak en düşük 1000 tl en yüksek 3000 tl arasındadır.

Marka Tescil Belgesi alımında sınıflar neden önemlidir ?

Marka patent kurulunda,markanız için önceden belirlenmiş bazı sınıflar vardır. Örnek : Gözde Restaurant ismini ,restaurant yiyecek içecek sektöründe tescil ettiren bir firma Gözde Nakliyat markasını tescil ettirmiş sayılmaz . Onun için çok sınıflı marka tescil belgesi alması gerekmektedir.

Marka Patent ile firmamı mı kapatabilirler mi ?

Evet eğer önceden tescil edilmiş bir markayı kullanır iseniz  ,tescil ettiren firma itirazda bulunursa kanunen firmanızı kapatabilirler ,ayrıca yüksek tazminat davaları açabilirler. Örnek : Burger Kıng ismi eğer tescilli olmasaydı bu marka bir şubeliği için milyonlar istemezdi her sokakta burger king diye hamburgerciler dolardı.

Akdenizmedya Marka Tescil Departmanlığı tüm süreçte bana bilgi verir mi ?

Evet Akdenizmedya Marka Tescil departmanlığı 11 aylık marka inceleme süresi boyunca tüm aşamalarında sizi bilgilendirir.

MARKANIZI SORGULATMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORUMU DOLDURUP BİZE YAZABİLİRSİNİZ

İsminiz : *
Email : *
Konu : *
Gsm : *
Mesaj(sipariş ayrıntısı) : *